DIY | kreatywnie od święta | wszystkie wpisy

Wielkanocny wieniec na drzwi z białymi różami

16 kwietnia 2019

Jestem ogromną fanką wieńców na drzwi i w tym roku postanowiłam wykonać jeden z nich także na Wielkanoc. Jeśli chcielibyście odtworzyć mój projekt lub się nim zainspirować oto co potrzebujecie:

Co potrzebujesz:

 

1. Bazę na wieniec z drobnych gałązek. Możesz zrobić ją samemu z młodych giętkich gałązek np. brzozowych, lub kupić dowolny wieniec, który Ci najbardziej odpowiada.  Ja kupiłam wianek z pędów winorośli o średnicy 30 cm.

2. Róże, najlepiej sztuczne ale dobrej jakości, aby nie wyglądały tanio i tandetnie. Pięknie prezentują się kwiaty zrobione z materiału piankowego, z daleka, łudząco przypominają żywe kwiaty.

3. Małe jajka dekoracyjne.

4. Wstążka dowolnego koloru

5. Pistolet na klej lub drut florystyczny

6. Ewentualnie żywy lub sztuczny bluszcz.

Wykonanie:

 

Jako pierwsze, w dolnej części wieńca zaaranżuj kwiaty.  Stanowią one główny motyw całej kompozycji, więc warto poświęcić na to nieco czasu. Aranżację rozpocznij od punktu centralnego, przesuwając się symetrycznie na boki. Gdy efekt będzie zadowalający, poprzeplataj łodyżki między gałązkami wieńca.

Kolejnym krokiem jest rozłożenie jajek. Porozkładaj je w śród kwiatów tak aby dopełniły całość kompozycji. Jeśli w danym miejscu nie będą dotykały wieńca i przyklejenie ich będzie utrudnione, wbij je na drucik florystyczny, który to przyczepisz do bazy.

Jako element wykańczający użyłam żywych gałązek bluszczu, które poprzypinałam do wieńca drucikiem florystycznym. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętajcie, że wieniec nie wystarczy na długo, więc warto go zrobić tuż przed świętami (lub w ostatniej chwili dodać żywy element). Jednak myślę, że równie ciekawie może wyglądać przepleciona wstążka lub elegancko u góry wywiązana kokarda. Wybór należy do Ciebie.

Jeśli tak jak ja, masz szklane drzwi i nie masz możliwości wbicia gwoździa czy śruby na wieniec, przywiąż do niego długą wstążkę którą przykleisz do górnej części drzwi.

A oto kilka zdjęć z procesu tworzenia.

Wieniec chwilowo wisi w przedpokoju, bo nie mam czasu zamontować go na drzwiach wejściowych, ale niedługo trafi na miejsce docelowe.  Jak Wam się podoba?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *