wszystkie wpisy

Serialowe love – zaskakujące i pełne tajemnic

22 marca 2018

Seriale to taka moja hate-love. Wiem, że zabierają ogrom czasu ale jednocześnie nie mogę się im oprzeć. Gdy znajdę kolejny, zazwyczaj kończy się na oglądaniu odcinków ciurkiem, jeden po drugim. Obecnie w zapędach serialowych nieco mnie hamuje mój Pierworodny ale i tak czasem w weekendowe wieczory uda nam się pochłonąć trzy odcinki, cztery to już szaleństwo (tak tak… to wstydliwe uzależnienie szczęśliwie współdziele z małżonkiem).

Mam szczególną słabość do mrocznych seriali, pełnych tajemnic i nagłych zwrotów akcji, a ponieważ Gra o Tron, z roku na rok, każe coraz dłużej na siebie czekać, a poza tym niedługo i tak wybrzmi jej finał, postanowiłam podzielić się z Wami moją subiektywną listą równie dobrych, trzymających w napięciu seriali. Ok, może przesadziłam z tym „równie dobrych”. Gra o tron jest bezkonkurencyjna ale seriale poniżej mają swój niezaprzeczalny urok.

House of Cards

Jeśli jeszcze nie znacie perypetii małżeństwa Underwoodów czas to nadrobić. Świat amerykańskiej polityki w połączeniu z ich bezwzględnym i nieustannym pragnieniem władzy potrafi przyprawić o dreszcze emocji. Mam nadzieję, że oskarżenia o molestowanie postawione Kevinowi Spacey’mu (odtwórcy głównej roli) nie zepsują Wam zabawy.

Do obejrzenia macie pięć sezonów każdy po trzynaście odcinków, a szósty sezon już w przygotowaniu. Jest co oglądać.

Stranger Things

Małe, nudne, zaściankowe miasteczko Hawkins gdzieś w Stanach Zjednoczonych a w nim czwórka specyficznych przyjaciół o nerdowskich zainteresowaniach i paranormalny świat, pełen zagadek oraz potworów, tuż obok nich. Dodajcie do tego wielkie laboratorium eksperymentalne owiane tajemnicą i dziewczynkę z telepatycznymi zdolnościami. Gdy w takim świecie znika mały chłopiec wiesz, że coś jest nie tak. Serial urzeka muzyką (gratka dla melomanów), wciągającą fabułą a także popkulturowym klimatem lat osiemdziesiątych.

Serial opiewa na zaledwie dwa sezony, łącznie siedemnaście odcinków, więc cieszcie się nim powoli.

Dark

Uprzedzam, iż serial potrzebuje czasu na rozkręcenie się. Jego fabuła jest tak zawiła, iż pierwsze cztery odcinki poświęcone są naświetlaniu poszczególnych wątków, które gdzieś w połowie sezonu zaczynają się zazębiać i ukazywać ciemny i pogmatwany świat Dark, w którym nie do końca wiadomo kto jest kim, jak doszło do anomalii i czy mimo dobrych chęci da się cokolwiek naprawić. Dlatego apeluję, nie skreślajcie go po kilku pierwszych odcinkach mimo, iż będzie nudny jak flaki z olejem. W połowie wcześniejsza nuda zyskuje sens i procentuje, a wy zaczynacie z uwagą łączyć wcześniejsze przypadkowe wątki w jedną zaskakującą historię.

Do obejrzenia macie jeden dziesięcioodcinkowy sezon. Nie wiem czy Netflix zdecyduje się na kontynuacje, ale forma zakończenia sezonu z pewnością pozostawia furtkę do wznowienia nagrań.

Black Mirror

Na koniec wisienka na torcie. Serial, który każdym odcinkiem miażdży psychikę i zmusza do głębokich przemyśleń na temat przekraczania granic wytrzymałości ludzkiego ciała i umysłu, powiązań i wpływów technologi na rozwój społeczności ludzkich i zmian kulturowych. Każdy odcinek ukazuje przekraczanie innych granic – fizycznych, moralnych, etycznych, technologicznych i ich możliwe konsekwencje. Każdy ukazuje oddzielną historię i każdy równie mocno zapada w pamięć. Tego serialu nie da się oglądać odcinek za odcinkiem. Poszczególne historie balansują na cienkiej granicy i po napisach końcowych zostawiają widza z otwartymi ustami i mętlikiem w głowie.

Do przetrawienia macie cztery sezony. Pierwsze dwa po zaledwie trzy odcinki a kolejne po sześć odcinków. Co daje nam osiemnaście ciekawych historii.

To moja ulubiona czwórka.  Niestety już obejrzana więc jeśli macie inne ciekawe propozycje dajcie znać w komentarzach.  Z chęcią dowiem się także co sądzicie o moim wyborze. Znacie? Lubicie te seriale? A może zachęciłam Was do obejrzenia któregoś z nich? Jeśli tak to jestem pewna, że miło spędzicie przy nim czas. Cieszcie się nimi bo seriale tak szybko się kończą.. ;/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *