kreatywnie na codzień | wszystkie wpisy

Dzień 2 – The 7-Day Self Discovery Writing Challenge

20 grudnia 2018

Rozpoczynam dzień drugi wyzwania, którego pytanie przewodnie brzmi: Jakie tematy najbardziej Cię kręcą?   Wydawać by się mogło, że dla blogera nie ma nic prostszego niż odpowiedź na to pytanie. W końcu po coś założyłam tą platformę, czymś chciałam się z Wami dzielić, nieprawdaż? Bullshit!

Bloga założyłam bo chciałam pisać, robić ładne zdjęcia i rysunki (a raczej doskonalić się w tym zakresie) i to była moja motywacja, a tematyka miała napłynąć sama z powietrza. Jak się domyślacie, nie napływa. Wszystko wymaga nakładu pracy, samodyscypliny i co nieco wiedzy. Z moim słomianym zapałem i wiedzą o wszystkim i o niczym nie wiem czy daleko zajdę ale spróbuję. Ryzyk fizyk. A nóż coś jednak spłodzę wartościowego.  Jednak gdybyście nie chcieli powtarzać mojego niechybnego „sukcesu” oto kilka porad:

5 wskazówek co robić aby Twój blog nigdy nie odniósł sukcesu

  1. Załóż bloga, nie mając pojęcia o czym chcesz pisać, jakie tematy poruszać, skąd brać zdjęcia bo Twoje własne nie nadają się nawet do skasowania.
  2. Pisz nieregularnie, o niczym przydatnym. Publikuj raz na miesiąc z półrocznymi przerwami.
  3. Każdy nowy wpis zaczynaj, od „Przepraszam że mnie tu tak długo nie było ale…”
  4. Nigdy nie odpowiadaj na komentarze pod postami. Po co? I tak nikt normalny tego nie czyta.
  5. Wymyśl mega, hiper skomplikowaną nazwę bloga i równie skomplikowany adres www, żeby nikt przypadkiem nie był w stanie go zapamiętać.

Dwie pierwsze porady są kluczowe, bez nich nie ma mowy o jakimkolwiek „sukcesie”. Resztę według własnej woli, możecie zaimplementować lub pominąć całkowicie. A może macie swoje, przetestowane wskazówki? Z chęcią o nich poczytam w komentarzach, choć nie gwarantuję, że odpowiem..:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *